Το δειλινό της εορτής της Μεταμορφώσεως του Κυρίου, Κυριακής 6ης Αυγούστου 2023, στον Ναό της Φανερωμένης Βανάτου, εψάλη Παρακλητικός Κανόνας προς την Θεομήτορα. Τον ιερουργό Εφημέριο, π. Παναγιώτη Καποδίστρια, πλαισίωσαν ιεροψατικώς οι κ.κ. Σταμάτιος Ζούλας, Ιωάννης Καραβάνης, Παναγιώτης Γιατράς και Σπυρίδων Δρογγίτης. Εξ αυτών ο κ. Ζούλας ομίλησε κατάλληλα προς τους πιστούς.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου