Πρωί Κυριακής της Σαμαρείτιδος, 2 Ιουνίου 2024, στον Ναό της Φανερωμένης Βανάτου, η κυριακάτικη Θεία Λειτουργία, ιερουργούντος του Εφημερίου, π. Παναγιώτη Καποδίστρια, ψαλλόντων δε των κ.κ. Σταματίου Ζούλα και Σπυρίδωνος Δρογγίτη. Ο δε κ. Ζούλας ομίλησε κατάλληλα προς τους εκκλησιαζόμενους.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου