Πρωί Κυριακής, 18ης Ιουνίου 2017, στον Ναό της Φανερωμένης Μπανάτου, λειτουργούντος του Εφημερίου π. Παναγιώτου καποδίστρια και ψαλλόντων των Ιεροψαλτών κ.κ. Δημητρίου Κάνδηλα, Ιωάννου Κλάδη και Σπυρίδωνος Σαρατσένου. Ομίλησε ο Εφημέριος περί της αναγκαιότητος συχνότερου εκκλησιασμού των πιστών, ούτως ώστε να συμμετέχουν εντατικότερα στο γεγονός των γεγονότων, ήτοι στη Θεία Ευχαριστία.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου