Περί το μεσημέρι της Τετάρτης, 20ής Δεκεμβρίου 2017, στο Μητροπολιτικό Μέγαρο Ζακύνθου, μαθητές και καθηγητές του Μουσικού Σχολείου Ζακύνθου, συνοδευόμενοι από τον Διευθυντή τους, επισκέφτηκαν τον Σεβ. Μητροπολίτη Ζακύνθου κ. Διονύσιο Δ΄ και τού έψαλαν Κάλαντα τόσο της εορτής των Χριστουγέννων όσο και της επί θύραις Πρωτοχρονιάς. Εκείνος τους ευχήθηκε από καρδιάς, κερνώντας τους γλυκίσματα!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου