Χαράματα της εορτής των Θεοφανίων, 6ης Ιανουαρίου 2021, στον Ναό του Αγίου Γεωργίου του Τροπαιοφόρου της μικρής Ενορίας Χουρχουλιδίου Ζακύνθου, έγινε η Θεία Λειτουργία και ο Μέγας Αγιασμός από τον Εφημέριο, Ιερομόναχο Πορφύριο Γουσέτη, τηρώντας τις υγειονομικές προφυλάξεις έναντι του Κορονοϊού. Οι διακοσμήσεις του Ναού ήταν σύμφωνες με την τοπική παράδοση.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου