Σήμερα, Κυριακή της Ορθοδοξίας 21 Μαρτίου 2021, στον Καθεδρικό Ναό του Αγίου Αποστόλου Ανδρέου του Πρωτοκλήτου Kentish Town, σε κλίμα χαράς και συγκίνησης, τελέστηκε η χειροτονία του Θεοφ. Εψηφισμένου Επισκόπου Κλαυδιουπόλεως κ. Ιακώβου, υπό του Σεβ. Αρχιεπισκόπου Θυατείρων και Μεγάλης Βρεταννίας κ. Νικήτα.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου