Αρχιερατική Λειτουργία τελέσθηκε σήμερα, πρωί της 14ης Δεκεμβρίου 2021, στον πανηγυρίζοντα Ενοριακό Ναό Αγίου Θύρσου χωρίου Αλυκανά Ζακύνθου, προεξάρχοντος του οικείου Ποιμενάρχου, Σεβ. Μητροπολίτου Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄. Για την αρτίωση της εορτής έκανε παν δυνατόν ο Εφημέριος π. Ιωάννης Ιγγλέσης, καθώς επίσης το περί αυτόν Εκκλησιαστικό Συμβούλιο.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου