Πρωί 7ης Ιανουαρίου 2022, με καταρρακτώδη βροχή και πολύ κακές καιρικές καταστάσεις, για την Σύναξη του Τιμίου Προδρόμου και Βαπτιστού Ιωάννου, στον φερώνυμο Ναό του Πλάνου εν Ζακύνθω, προεστώτος του οικείου Μητροπολίτου, Σεβ. Ζακύνθου κ. Διονυσίου. Ολίγοι πιστοί αψήφησαν την κακοκαιρία και ανέβηκαν έως τον λόφο, όπου κείται ο Ναός.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου