Πρωί Κυριακής της Σαμαρείτιδος 2022, στον ναό της Παναγούλας Βανάτου για την Θεία Λειτουργία. Τον ιερουργό Εφημέριο π. Παναγιώτη Καποδίστρια πλαισίωσαν ιεροψαλτικώς οι κ.κ. Σταμάτιος Ζούλας, Σπυρίδων Σαρατσένος και Σπυρίδων Δρογγίτης. Εξ αυτών ο κ. Ζούλας, καλός θεολόγος, ομίλησε κατάλληλα προς το εκκλησίασμα. Σημειωτέον ότι -συν τοις άλλοις- τιμήθηκε η μνήμη του Αγίου Βησσαρίωνος, Αρχιεπισκόπου Λαρίσης του θαυματουργού.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου