Εσπέρας και βράδυ της Κυριακής, 17ης Δεκεμβρίου 2017, στο Αρχονταρίκι της πανηγυρίζουσας Μονής Στροφάδων και Αγίου Διονυσίου εν Ζακύνθω. Πλήθος Ζακυνθινών έσπευσαν για να εκφράσουν αισθήματα αγάπης και σεβασμού προς τον Πνευματικό Πατέρα τους, με την ευκαιρία των ονομαστηρίων του. Εκείνος. προσηνής και χαμογελαστός είχε για τον καθένα μιαν αγκαλιά και για όλους αγάπη από καρδιάς.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου