Στον Εσπερινό της Αγάπης στον Καθεδρικό Ιερό Ναό της Του Θεού Σοφίας στο Bayswater του Λονδίνου, ανήμερα της Κυριακής του Πάσχα, 24 Απριλίου 2022, προεξήρχε ο Σεβασμιώτατος Αρχιεπίσκοπος Θυατείρων και Μεγάλης Βρεταννίας κ. Νικήτας, συγχοροστατούντος του Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αμάστριδος κ. Σπυρίδωνος, εκ της Ι. Αρχιεπισκοπής Αμερικής. Έλαβαν μέρος ο ιερατικώς Προϊστάμενος του Καθεδρικού Ναού, Αρχιμ. του Οικουμενικού Θρόνου κ. Θεωνάς Μπακάλης και ο Διευθυντής του Ιδιαιτέρου Γραφείου, Αρχιμ. κ. Νήφων Τσιμαλής, παρουσία πλήθους πιστών.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου