5 Ιουνίου 2022, Κυριακή των Αγίων 318 Πατέρων της Α΄ Οικουμενικής Συνόδου, στον πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό του Αγίου Γεωργίου του Τροπαιοφόρου, η Θεία Λειτουργία, χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Μύρων κ. Χρυσοστόμου, συμπροσευχομένου δε από του Ιερού Βήματος του ιδίου του Οικουμενικού Πατριάρχου κ.κ. Βαρθολομαίου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου