Κυκλοφορείται αυτό τον καιρό στο YouTube ένα αρχειακό βίντεο: Η Πατριαρχική και Συνοδική Θεία Λειτουργία για την Θρονική Εορτή του Οικουμενικού Θρόνου, ήτοι της μνήμης του Αγίου ενδόξου Αποστόλου Ανδρέου του Πρωτοκλήτου, στον πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό του Αγίου Γεωργίου στο Φανάρι, στις 30 Νοεμβρίου 1989, προεστώτος του μακαριστού Οικουμενικού Πατριάρχου κυρού Δημητρίου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου