Πρωί Κυριακής των Αγίων 630 Πατέρων της Δ΄ εν Χαλκηδόνι Οικουμενικής Συνόδου, η θεία Λειτουργία έγινε στον Ναό της Φανερωμένης Μπανάτου εν Ζακύνθω. Λειτούργησε και ομίλησε προς το εκκλησίασμα ο π. Παναγιώτης Καποδίστριας, ψαλλόντων των κ.κ. Δημητρίου Κάνδηλα, Χρυσοβαλάντη Δρογγίτη και Σπυρίδωνος Σαρατσένου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου