Σήμερα, Κυριακή 6.12.2020, επί τη εορτή του Αγίου Νικολάου Επισκόπου Μύρων της Λυκίας του Θαυματουργού, τελέστηκε στο ναΰδριο της Σχολής, κεκλεισμένων των θυρών, λόγω των μέτρων που έχουν ληφθεί από τις αρχές για τον περιορισμό της εξάπλωσης της πανδημίας, ο Όρθρος και η Θεία Λειτουργία υπό του Καθηγουμένου, Θεοφιλεστάτου Επισκόπου Αραβισσού κ. Κασσιανού. Την παραμονή της εορτής τελέστηκε ο Αναστάσιμος Εσπερινός, ωσαύτως, υπό του Καθηγουμένου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου