Πρωί Κυριακής ΙΒ΄ Λουκά ή των Δέκα Λεπρών, 16ης Ιανουαρίου 2022, στον Ναό της Παναγούλας Βανάτου, ιερουργήσαντος του Εφημερίου, π. Παναγιώτου Καποδίστρια. Έψαλαν οι κ.κ. Σταμάτιος Ζούλας, Σπυρίδων Σαρατσένος και Σπυρίδων Δρογγίτης. Εξ αυτών ο κ. Ζούλας, καλός εκκλησιαστικός ρήτορας, ομίλησε κατάλληλα επί της ευαγγελικής περικοπής.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου