Πρωί Κυριακής ΙΒ΄ Λουκά ή των 10 Λεπρών, 15 Ιανουαρίου 2023, στον Ναό της Φανερωμένης Βανάτου, για την κυριακάτικη Θεία Λειτουργία. Τον ιερουργό π. Παναγιώτη Καποδίστρια πλαισίωσαν από του ψαλτηρίου οι κ.κ. Δημήτριος Κάνδηλας, Σταμάτιος Ζούλας, Σπυρίδων Δρογγίτης και η Μοναχή Μαριάμ. Ο κ. Ζούλας, έγκριτος θεολόγος, ομίλησε εμπνευσμένα προς το εκκλησίασμα.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου