Η Θρονική Εορτή του Οικουμενικού Πατριαρχείου, στις 30 Νοεμβρίου 1989. Πατριαρχική και Συνοδική Λειτουργία στον πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό του Αγίου Γεωργίου του Τροπαιοφόρου εν Φαναρίου, προεστώτος του Οικουμενικού Πατριάρχου Δημητρίου, παρούσης δε και επίσημης Αντιπροσωπείας της Ρωμαιοκαθολικής Εκκλησίας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου