Επί τη αυριανή Αποδόσει της εορτής της Κοιμήσεως της Θεοτόκου έγινε απόψε, Σαββατόβραδο 23η Αυγούστου 2020, στο Σκουλικάδο, φιλοπρόοδο ριζοχώρι της Ζακύνθου, Αρχιερατικός Αναστάσιμος Εσπερινός, χοροστατούντος του Σεβ. Μητροπολίτου Αξώμης κ. Δανιήλ, προς τιμήν της εφέστιας θεομητορικής Εικόνας της Ενορίας, της επονομαζομένης "Αναφωνήτρια". Όλα έγιναν υπό τους υγειονομικούς περιορισμούς για την μη διάδοση του Covid-19.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου