Σήμερα, 19 Ιανουαρίου 2022, εορτή των Θεοφανίων κατά το ιουλιανό ημερολόγιο, στο Σταυροπήγιο του Οικουμενικού Πατριαρχείου εν Κιέβω, δηλαδή στον εμβληματικό και περίοπτο Ναό του Αγίου Ανδρέου, στο κέντρο της ουκρανικής πρωτεύουσας, ιερούργησε ο π. Βίκτωρ Μαρτινέγκο, διακεκριμένος κληρικός της Αυτοκέφαλης Εκκλησίας της Ουκρανίας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου