Εσπερινή θεία Λειτουργία των Προηγιασμένων Δώρων τελέσθηκε σήμερα το απόγευμα, Τετάρτη Γ΄ εβδομάδος των Νηστειών, 23η Μαρτίου 2022, στον ηλιόλουστο Ναό της Παναγούλας Βανάτου, ιερουργούντος του Εφημερίου, π. Παναγιώτου Καποδίστρια. Έψαλαν κατανυκτικά οι Ιεροψάλτες κ.κ. Δημήτριος Παπαδάτος, Σταμάτιος Ζούλας, Σπυρίδων Έκτορας και Σπυρίδων Δρογγίτης. Εξ αυτών ο κ. Ζούλας, εγκρατέστατος περί τα θεολογικά, ομίλησε κατάλληλα προς το εκκλησίασμα.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου