Το Σάββατο, 21η Μαΐου 2022, ημέρα κατά την οποία τιμώνται οι Άγιοι Κωνσταντίνος και Ελένη, πανηγύρισε σεμνοπρεπώς ο φερώνυμος Ναό των Παρισίων, προεστώτος του Σεβ. Μητροπολίτου Γαλλίας κ. Δημητρίου. Για όλα είχε μεριμνήσει κατά τάξιν ο αρχιερατικώς Προϊστάμενος, Θεοφ. Επίσκοπος Ρηγίου κ. Ειρηναίος.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου