Πρωί Κυριακής, 4.12.2022, εορτή της Αγίας Μεγαλομάρτυρος Βαρβάρας, έλαβε χώραν η κυριακάτικη Ευχαριστιακή Σύναξη στο φερώνυμο Παρεκκλήσι της Ενορίας Δράκα Ζακύνθου, ιερουργούντος του Εφημερίου, Μ. Οικονόμου Ιωάννου Ρένεση. Στο τέλος της θείας Λειτουργίας έγινε λιτάνευση της ιερής Εικόνας της Αθληφόρου Μάρτυρος πέριξ του Ναού και Αρτοκλασία. Ακολούθησαν κεράσματα προς τους ευάριθμους εκκλησιασθέντες.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου