Δράκα Ζακύνθου. Πρωί εορτής του Αγίου Σπυρίδωνος, 12ης Δεκεμβρίου 2022, στο φερώνυμο εκκλησάκι της Οικογένειας του αείμνηστου Σπυρίδωνος Χιώνη, συλλειτουργούντων των Μεγάλων Οικονόμων Νικολάου Κονίδη και Ιωάννου Ρένεση. Στο τέλος της θείας Λειτουργίας έγινε μικρή λιτή Εικόνας του Αγίου και αναπέμφθηκε δέηση.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου