Το εσπέρας της Κυριακής της Απόκρεω, 6.3.2016, ο Σεβ. Μητροπολίτης Φιλαδελφείας κ. Βενέδικτος έκανε ποιμαντική επίσκεψη σε οικογένεια παρά τη Νεκρά Θαλάσση, από την πλευρά -εννοείται- της Ιορδανίας! Εκεί συνάντησε και Βεδουΐνους, με τους οποίους είχε εγκάρδια συνομιλία και φωτογραφήθηκε μαζί τους. Εντός ολίγου ο ήλιος έγνω την δύσιν αυτού!!!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου