Ιερουργούντος του Ηγουμένου Σεβ. Μητροπολίτου Προύσης κ. Ελπιδοφόρου και με την συμμετοχή αδελφών της Μονής, τελέσθηκε Θεία Λειτουργία και ο Εσπερινός της Γονυκλισίας στο ναΰδριο της Μονής. Τα αναλόγια πλαισίωσαν οι απόφοιτοι της Σχολής και αδελφοί της Μονής. Μετά το πέρας των Ακολουθιών πραγματοποιήθηκαν και τα έγκαίνια της εκθέσεως φωτογραφίας "45 χρόνια σιωπής περιμένουν το θαύμα", η οποία θα φιλοξενηθεί στους χώρους της Σχολής έως τις 3 Ιουλίου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου