Σμύρνη, Σάββατο των Ψυχών, 5 Ιουνίου 2016. Δέηση υπέρ αναπαύσεως των υπό την Ιωνική γη την κοινή Ανάσταση απ' αιώνων προσδοκώντων. Αρχιερατική Θεία Λειτουργία υπό τον Σεβ. Μητροπολίτη Σμύρνης κ. Βαρθολομαίο, στον Ναό της Αγίας Φωτεινής, μετά το πέρας της οποίας ετελέσθη το Τρισάγιο του Σαββάτου των Ψυχών και Τρισάγιο στο Ορθόδοξο Κοιμητήριο Σμύρνης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου