Πρωί Θεοφανίων 2021, στον περικαλλέστατο Ναό του Αγίου Νικολάου στο πανέμορφο και αρχοντικό χωριό Νυμφαίο Φλωρίνης (παλαιότερα Νιβέστα ή Νέβεσκα) της Ιεράς Μητροπόλεως Καστορίας, ιερουργούντος του οικείου Εφημερίου, Οικονόμου Ιωάννου Ζέζιου, με τις υγειονομικές προφυλάξεις έναντι του τόσο επικίνδυνου κι επίφοβου Κορονοϊού.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου