Ο π. Ιωάννης Ζέζιος, Εφημέριος Νυμφαίου της Φλώρινας, αποστέλλει στο "Νυχθημερόν" ειδυλλιακές φωτοστιγμές από το όμορφο και αρχοντικό αυτό χωριό, το οποίο τις τελευταίες ημέρες κρύφτηκε κάτω από το πάπλωμα του χιονιού. Όπως μάς πληροφορεί ο ίδιος, η θερμοκρασία έξω είναι -16 βαθμοί, γι' αυτό και το τζάκι αποτελεί τη μόνη παρηγοριά! Χαρείτε εικόνες:
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου