Πρωί εορτής της Υπαπαντής του Κυρίου, 2ας Φεβρουαρίου 2021, στον τιμώντα την μεγάλη αυτήν εορτή Ναό της Φανερωμένης πόλεως Ζακύνθου, προεστώτος του Σεβ. Μητροπολίτου Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄, των θυρών κεκλεισμένων, εξαιτίας της επιδείνωσης της Πανδημίας στο νησί. Τον θείο λόγο κήρυξε ο Αρχιμανδρίτης Καλλίνικος Πουλής.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου