Εσπέρας Παρασκευής, 26ης Μαρτίου 2021, στο Παρεκκλήσιο του Αγίου Ιωάννου του Χρυσοστόμου στην οικία του Σεβ. Μητροπολίτου Δωδώνης κ. Χρυσοστόμου. Ο ίδιος ο Σεβ. κ. Χρυσόστομος έψαλε την Β΄ Στάση των Χαιρετισμών προς την Θεομήτορα, σε πολύ στενό κύκλο παρισταμένων, εξαιτίας του κινδύνου εκ του Κορονοϊού. Παρών ήταν και ο οικείος Μητροπολίτης Σεβ. Ζακύνθου κ. Διονύσιος Δ΄, ο οποίος έκανε χρέη ιεροψάλτου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου