Απόγευμα 3ης Δεκεμβρίου 2021, με πολύ κακές καιρικές συνθήκες, στον Ενοριακό Ναό Αγίων Βαρβάρας και Γερασίμου Κήπων Ζακύνθου, ο εόρτιος Εσπερινός για την Αγία Βαρβάρα, χοροστατούντος του οικείου Μητροπολίτου, Σεβ. Ζακύνθου κ. Διονυσίου Δ΄. Για την επιτυχία της εορτής είχε μεριμνήσει δεόντως ο νέος Εφημέριος π. Ιωάννης Κλάδης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου