Με ευλάβεια εισήλθαν στη Μεγάλη Εβδομάδα οι πιστοί της μικράς ζύμης της Εκκλησίας της Λιθουανίας του Οικουμενικού Πατριαρχείου, στις διάφορες εκκλησιαστικές κοινότητες. Οι φωτογραφίες της παρούσης αναρτήσεως προέρχονται από τις Ευχαριστιακές Συνάξεις της Κυριακής των Βαΐων, 28ης Απριλίου 2024, με πρώτη αυτήν υπό τον Έξαρχο του Οικουμενικού Πατριαρχείου, Αρχιμανδρίτη Ιουστίνο Kiviloo.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου