Ταξίδεψε πριν λίγες ημέρες και παρουσιάζει ο ΜΑΡΙΟΣ ΜΠΕΝΙΣΗΣ, επισημαίνοντας τα ακόλουθα: "Eν τοις Πατριαρχείοις, με τη Θεολογική Σχολή της Βέρνης, όπου μας υποδέχθηκε ο Μέγας Δραγουμάνος π. Βαρθολομαίος και μας οδήγησε στην Αίθουσα του Θρόνου, όπου πήραμε την ευχή του Μακαριωτάτου Πατριάρχου Ιεροσολύμων κ.κ. Θεοφίλου του Γ΄ και τον ακούσαμε να μας ομιλεί για τη Συμβίωση και όχι συνύπαρξη που επιτυγχάνει το Πατριαρχείο, πατώντας στο σταυροδρόμι μεταξύ Αράβων Χριστιανών, Μουσουλμάνων, Λατίνων και Εβραίων".
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου