Ευλαβείς κυρίες και παιδιά της Ενορίας μας μαζεύτηκαν στον Ναό της Παναγούλας μας, εδώ στο Μπανάτο, σήμερα το απομεσήμερο, προσκομίζοντας τα άνθη της καλοσύνης τους, για να στολίσουν τον Επιτάφιο, ούτως ώστε μοσχομυρισμένος, στις 9 το βράδυ, να παρουσιασθεί έτοιμος, με τον Μεγάλο Νεκρό στο μέσο των ανθέων, για τον Επιτάφιο Θρήνο. Εύγε τους και καλή Ανάσταση!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου