Η Α. Θ. Παναγιότης, ο Οικουµενικός Πατριάρχης κ.κ. Βαρθολοµαίος, ο οποίος βρίσκεται από τη Δευτέρα, 13 Ιουλίου 2020, στη Γενέτειρά του Ίµβρο, παρέστη την Τετάρτη, το βράδυ, στην τελετή για την τετάρτη επέτειο της απόπειρας πραξικοπήµατος της 15ης Ιουλίου 2016, στην πλατεία του Δηµαρχείου της Νήσου, προσκληθείς από τον κ. Έπαρχο, τον οποίο είχε επισκεφθεί εθιµοτυπικώς την προηγούµενη ηµέρα.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου