Ναός Αγίας Φωτεινής Σμύρνης, 11.12.2020. Βραδινή Θεία Λειτουργία για τη μνήμη του Αγίου Σπυρίδωνα την παραμονή της, καθώς από απόψε μέχρι την Δευτέρα το πρωί υπάρχει καθολική απαγόρευση κυκλοφορίας καθ' όλη την τουρκική επικράτεια, στο πλαίσιο των ειδικών μέτρων για την μη διάδοση του Κορωνοϊού. Λειτούργησε ως απλούς ιερεύς ο οικείος Μητροπολίτης Σεβ. Σμύρνης κ. Βαρθολομαίος. Παρούσα, η νέα Γενική Πρόξενος της Ελλάδος.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου