Πρωί Κυριακής των Αγίων Πατέρων της εν Χαλκηδόνι Δ΄ Οικουμενικής Συνόδου, 18ης Ιουλίου 2021, στον πάνσεπτο Πατριαρχικό Ναό του Αγίου Γεωργίου του τροπαιοφόρου στο Φανάρι, η Θεία Λειτουργία, χοροστατούντος του παρεπιδημούντος Σεβ. Μητροπολίτου Ταλλίνης και πάσης Εσθονίας κ. Στεφάνου, συμπροσευχομένου δε στο Ιερό Βήμα του Οικουμενικού Πατριάρχου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου