Κυριακή Ε΄ Λουκά, 30 Οκτωβρίου 2022, στον Ναό της Φανερωμένης Βανάτου, ιερουργούντος του Εφημερίου π. Παναγιώτη Καποδίστρια, ο οποίος ομίλησε κατάλληλα προς το εκκλησίασμα. Το ψαλτήρι τίμησαν οι κ.κ. Δημήτριος Κάνδηλας, Σπυρίδων Σαρατσένος και Σπυρίδων Δρογγίτης. Ακολούθησε 40ήμερο Μνημόσυνο της συντοπίτισσάς μας Παναγιώτας χήρας Δημ. Αρβανιτάκη.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου