Πρωί Παρασκευής, 30ής Δεκεμβρίου 2022, εορτή των Αγίων Ανυσίας και Γεδεών, τελέσθηκε μετα-χριστουγεννιάτικη Θεία Λειτουργία στον Ναό της Παναγούλας Βανάτου, την οποία προσέφερε ο Ενορίτης μας κ. Ανδρέας Τουρκάκης, μνημονεύοντας τον αδελφό του Γεώργιο. Τον ιερουργό, π. Παναγιώτη Καποδίστρια, πλαισίωσαν από του ψαλτηρίου ο κ. Χρυσοβαλάντης Δρογγίτης και ο υιός του Σπυρίδων.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου