Η, πάντα στηρίζουσα τα πολιτιστικά δρώμενα του νησιού μας, καθημερινή εφημερίδα του νησιού μας ΕΡΜΗΣ, στο ένθετο "Επιλογές", της περασμένης Παρασκευής [2.10.2015, φ. 4680, σ. 2(10)-3(11)] είχε την πρωτοβουλία να δημοσιεύσει στο δισέλιδο "σαλόνι" ολόκληρη την ομιλία, την οποία εκφώνησε ο κ. Στέλιος Τζερμπίνος, κατά την 2η σύναξη του ε΄ κύκλου δράσεων του Κέντρου Λόγου Μπανάτου "Αληθώς" (Κυριακή απόγευμα, 27.9.2015), με τίτλο: "Φιλαρμονική Ζακύνθου. Ένας Θεσμός, μια Ιστορία, ένα Θεώρημα". Ευχαριστούμε τους παράγοντες της εφημερίδας! Εσείς, εάν επιθυμείτε να θυμηθείτε την εν λόγω ομιλία Τζερμπίνου, κάντε κλικ ΕΔΩ!
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου