Πρωί εορτής των Εισοδίων της Παναγίας, 21ης Νοεμβρίου 2020, στον πανηγυρίζοντα Ναό της Φανερωμένης Μπανάτου, αν και των θυρών κεκλεισμένων, για τον φόβο διάδοσης του φονικού Κορονοϊού. Τον λειτουργό Εφημέριο π. Παναγιώτη Καποδίστρια πλαισίωσε ιεροψαλτικώς και ιεροκηρυκτικώς ο εκπαιδευτικός κ. Σταμάτιος Ζούλας, Μάστερ Θεολογίας.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου