Αναστάσιμη Θεία Λειτουργία έγινε σήμερα, Πέμπτη του Πάσχα (6.5.2021) στα Στροφάδια και δη στο Παρεκκλήσιο του Αγίου Νικολάου, ιερουργούντος του εκ της Αδελφότητος της Μονής Στροφάδων και Αγίου Διονυσίου, Αρχιμανδρίτου Σεραφείμ Κονίδη και ψάλλοντος του Σεβ. Μητροπολίτου Δωδώνης κ. Χρυσοστόμου. Εκκλησιάστηκαν ευλαβικά οι ενδημούντες εργαζόμενοι. της Μονής στο νησί.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου