Δειλινό Μεγάλης Τρίτης, 19ης Απριλίου 2022, η Ακολουθία του Όρθρου της Μεγάλης Τετάρτης στον Ναό της Παναγούλας Βανάτου εν Ζακύνθω, ιερατεύοντος του π. Ιωάννου Ρένεση. Στο ψαλτήριο ήταν ο οικείος Εφημέριος π. Παναγιώτης Καποδίστριας, ο κ. Διονύσιος Ρένεσης (ο οποίος απέδωσε κατανυκτικά το Δοξαστικό της Κασσιανής) και ο μαθητευόμενος Σπυρίδων Δρογγίτης.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου