Πρωί 19ης Ιανουαρίου 2023, εορτή των Θεοφανίων με το ιουλιανό ημερολόγιο, στον Πανίερο Ναό της Αναστάσεως εν Ιεροσολύμοις, τελείται ο Μέγας Αγιασμός και ακολούθως η Πατριαρχική Λειτουργία, τιμώντας την Βάπτιση του Κυρίου Ιησού. Προΐσταται αρχιερατικώς ο Μακ. Πατριάρχης Ιεροσολύμων κ. Θεόφιλος Γ΄.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου