Εσπέρας Τρίτης, 14ης Ιουλίου 2020, στον πανηγυρίζοντα (σεμνοπρεπώς λόγω του κιδύνου του Κορονοϊού) Ναό των Αγίων Κηρύκου και Ιουλίττης, επί τη ιερά μνήμη τους, στην κωμόπολη Αγκερυκός Ζακύνθου. Ο οικείος Εφημέριος, Μ. Οικονόμος Νικόλαος Βόσσος και οι περί αυτόν Εκκλησιασιαστικοί Σύμβουλοι έχουν άρτια φροντίσει τα της εορτής.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου