Χριστουγεννιάτικη Λειτουργία σήμερα, 25.12.2020, στην νήσο Πρίγκηπο και δη στον Μητροπολιτικό Ναό της Κοιμήσεως της Θεοτόκου, προεστώτος του οικείου Ποιμενάρχου, Σεβ. Γέροντος Μητροπολίτου Πριγκηποννήσων κ. Δημητρίου. Ακολούθως μικροί καλαντιστές χάρισαν στον Μητροπολίτη τους πατροπαράδοτα κάλαντα.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου