Το μεσημέρι του Σαββάτου, 2 Οκτωβρίου 2021, πραγματοποίησαν προσκυνηματική επίσκεψη στη Ζάκυνθο περιηγητές από την Αυτοκέφαλη Εκκλησία της Ουκρανίας, με επικεφαλής τον Σεβ. Μητροπολίτη Βινίτσης και Μπαρ κ. Συμεών, Συνοδικό Μέλος της επίσημης Εκκλησίας της Ουκρανίας, υπό τον Μακ. Μητροπολίτη Κιέβου και πάσης Ουκρανίας κ. Επιφάνιο. Μεταξύ των προσκυνητών προσκύνησαν την Γυναικεία Μονή Ελευθερωτρίας, στην περιοχή Λαγοπόδο Ζακύνθου.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου