Αρχιερατική Λειτουργία τελέστηκε σήμερα, 17.12.2021, στην Αίγινα και δη στον Μητροπολιτικό Ναό Κοιμήσεως της Θεοτόκου της νήσου, τιμώντας τον Άγιο Διονύσιο, στην οποία χοροστάτησε ο οικείος Ποιμενάρχης, Σεβ. Ύδρας, Σπετσών και Αιγίνης κ. Εφραίμ. Ακολούθησε λιτάνευση της ιεράς Εικόνας του Αγίου πέριξ του Ναού.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου