Σήμερα, Κυριακή Γ΄ Λουκά, 9 Οκτωβρίου 2022 και εν όψει της εορτής της Αγίας Ματρώνης, τελέστηκε Αρχιερατική Λειτουργία, προεστώτος του Θεοφ. Επισκόπου Απολλωνιάδος κ. Ιωακείμ, εκ της Ιεράς Μητροπόλεως Βελγίου. Τον Θεοφ. Επίσκοπο χαιρέτησε κι ευχαρίστησε θερμά ο οικείος Εφημέριος, Πρωτοπρεσβύτερος Γεώργιος Κωστής.
Τα αρχοντικά των Φαναριωτών στον Κεράτιο ξαναζωντανεύουν μετά από αιώνες
-
Της εκπαιδευτικού Μαρίας ΔήμουΚεράτιος, μια στενή λωρίδα νερού, που σαν
κέρατο ζώου σχίζει τη σάρκα της στεριάς της μιας ακτής του Βοσπόρου και
μετατρέπει ...
Πριν από 1 ημέρα
Δεν υπάρχουν σχόλια:
Δημοσίευση σχολίου